A.Tammel AS | Leho Kaubandus | Bel-Est
On juuli algus põuane, siis lõpp vihmane.

UM Underhaug Pallihaaratsid

Norra firma Underhaug AS valmistab lihtsaid ja praktilisi haaratseid silopallide tõstmiseks ja keeramiseks.

Esimesel pildil on uus mudel UM-7790, millega saate vedada kaks palli korraga. Esmalt võtate ühe palli peale, sõidate teise juurde, lasete korraks kõrvale maha ja võtate kaks palli korraga. Suuremal traktoril võite selle ühendada esilaaduri külge. Kui siis panna teine kaksikhaarats veel traktori taha, saate korraga vedada nelja palli.

Teisel pildil on mudel Silagrip UM-7705. Selle haaratsi konstrueerimisel mõeldi esmajoones vajadusele palli kilet mitte vigastada, kuna pallide hermeetilisus on silo kvaliteedi esmane tingimus. Sellel mudeli haaratsi torud pöörlevad kuullaagritel, seega palli tõstmisel või lahtilaskmisel veerevad nad mööda palli pinda ning ei vigasta kilet.

Kolmas pilt on mudelist Silagrip UM-7720. Sobib rullidele läbimõõduga 1,2 kuni 1,5 meetrit. Ka selle mudeli juures on esmatähtsaks peetud asjaolu, et kilet ei tohi vigastada. Olemas on kaks varianti sümmeetriliste ja asümmeetriliste haaratsitega.

Neljandal pildil on väga lihtne seade pallide tõstmiseks ja vedamiseks. See mudel kannab nime Silagrip UM-7780

Alumisel pildil on uus ja patenteeritud mudel UM-7707, mis võimaldab palli keerata. Tänapäeval hoitakse silopalle püstiasendis, kuna niiviisi säilib palli kuju paremini ning kilet on otstes paksemalt. Selle masinaga saate nüüd pallid kokku vedada ning püsti keerata.