A.Tammel AS | Leho Kaubandus | Bel-Est
Kui lehed oktoobrikuul veel puude otsas ja Kolletamispäeval (13. okt.) mets alles roheline, siis on pikk talv tulemas.

Agrolux Poolrippes Pöördadrad

Agrolux poolrippes pöördadrad HSRWT / HSRWS

See on uus põlvkond hüdrauliliselt reguleeritava haardelaiusega poolrippes atrasid. Need Agroluxi poolrippes pöördadrad on ehitatud kasutamiseks suuremates põllumajandusettevõtetes, kus on olulised suured töömahud ja väikesed kulud.  Agrolux HSRWT/S adrad on saadaval kolmes suuruses: 6- kuni 8- korpust ja sobivad traktoritele kuni 270kW ( 370hj). Tänu stabiilsele konstruktsioonile on HSRWT/S atru võimalik kasutada väga rasketes oludes. Hästi läbimõeldud haardelaiuse reguleerimissüsteem on töökindel ja paindlik.

Vannased

HSRWT/S vannased on ehitatud samal põhimõttel kui XRWT/S rippatradel. Geomeetriline lahendus tagab vannaste ja silindrite väiksema koormamise. Vannased ja muud adra liikuvad osad on õlitatavad ning varustatud vahetatavate puksidega.

Haardelaius

Uutel Agrolux poolrippes atradel on hästi läbimõeldud haardelaiuse reguleerimissüsteem. Kündmise ajal on lihtne muuta haardelaiust vahemikus 30cm – 55cm, nii saab kohandada kündi muutuvate mullastikuoludega.

Taimsed koristusjäägid

Tänu suurtele mõõtudele, nagu sahkade vaheline kaugus 100 cm ja vannase kliirens 80 cm, saavad HSRWT/S adrad kündmisel kergesti hakkama põhu ja põllukultuuride koristusjääkidega.

Peitlid

Agrolux atrade peitlitel on pikk eluiga. Need kuluvad ühtlaselt ja jäävad kasutuse lõpuni teravaks. Terade ja hõlmadega samal tasapinnal olevad peitlid lasevad mullal hästi libiseda üle adrakorpuse, mis omakorda ühtlustab kulumist ja vähendab tõmbejõu vajadust.

Rattad

Ader on standardina varustatud suure tagumise rippes tugirattaga, et paremini jaotada massi ja tõrgeteta künda rasketes oludes. Haardelaiuse muutmisel hoitakse ratas alati paralleelselt adrataladega.

Transport

Adra transport on lihtne ja turvaline tänu transportlukustusele adra keskasendis (butterfly) ja madalale raskusastmele.

Kivikaitseüsteem

Agrolux atradel on kaks kivikaitsesüsteemi võimalust: hüdropneumaatiline kivikaitsesüsteem, mis võimaldab non-stop töötamise raskete muldadega ja suurte kividega põldudel või lõikepoltidega kivikaitsesüsteem, mis sobib tingimustes, kus on palju kinniseid kive. Hüdrauliline kivikaitsesüsteem võimaldab survet reguleerida iga korpusepaarile eraldi. Nii saab esimesele korpuste paarile seada suurema surve, et hoida neid kindlalt mullas, koormamata sealjuures ülejäänud atra ja traktorit.