A.Tammel AS | Leho Kaubandus | Bel-Est
Kui lehed oktoobrikuul veel puude otsas ja Kolletamispäeval (13. okt.) mets alles roheline, siis on pikk talv tulemas.

Elho tootevalikusse lisandus uus, kompaktsem kivikoristi, Scorpio 430

ELHO tutvustab uut kivikoristi mudelit, mis sisaldab kõiki Scorpio sarja tõestatud omadusi kompaktsemas versioonis. Uus Scorpio 430 on kulutõhus ja väle mudel, mida saab kasutada ka väiksemate traktoritega.

ELHO Scorpio kivikorjajad on pälvinud suurepärase maine kogu maailmas. Hüdrauliline ajam on paindlik ja töökindel ning võib töötada ka tagurpidi. Piid on valmistatud tugevast Hardox 500 Tuf terasest ja on vastupidavamad kui traditsioonilised terasest vedrupiid. Sisselaske rootor pöörleb kiirusega 75 p/min, kivirehad aga 125 p/min. Kõik punkri komponendid on poltidega ja kergesti vahetatavad.

„Meie uus, väiksem Scorpio 430 on oluliselt soodsam kui suuremad Scorpio 550 ja 710 mudelid. Uue mudeli töölaius on 4,3 meetrit, kuid muidu jagab see suuremate mudelitega samu põhiomadusi. Uuel väiksemal mudelil on lisavarustusena saadaval isegi automaatne sügavuse reguleerimine,” ütleb ELHO tootearendusjuht Johan Löfbacka.

Uut Scorpio 430 saab kasutada ka väiksemate ja vanemate traktoritega, võrreldes suuremate mudelitega. Scorpio 430 vajab traktorist ainult 65 l/min hüdraulikavoolu. Soovitatav on neli hüdroplokki, kuid kahe funktsiooni kombineerimisel piisab ka kolmest. Uuel Scorpio 430-l on üks telg, suurematel Scorpio mudelitel aga tandemrattatelg.

„Scorpio 430 on ideaalne teenusepakkujatele, põllumeestele ja ühistutele. See soodsam ja kitsam mudel sobib ka väiksematele põldudele ja traktoritele,” räägib Löfbacka.

Uus mudel suudab korjata 25–400 millimeetri suuruseid kive. Töökiirus on 1–7 km/h ja töösügavus 0–7 sentimeetrit. Punkri maht on 1,5–2,0 kuupmeetrit ja kallutuskõrgus 2,4 meetrit, mis võimaldab punkri tühjendada otse haagisesse.

Põldudelt kivide ja muu prahi korjamine muudab järgnevad põllutööd tõhusamaks ning hoiab ära näiteks koristusmasinate kahjustamise.

Lisateave:

Michael Johansson

Tegevjuht / Müük

Põhja-Ameerika, Lähis-Ida