MääratlemataKivikoristaja

Kivikoristaja

Kivikoristaja ELHO Scorpio 550

elho1

Scorpio on disainitud ja toodetud Soome läänerannikul, kuhu jääaeg on jätnud tohutus koguses erineva suurusega kive tuhandeid aastaid tagasi. Meie esivanemad on kivideg võidelnud sajandeid ja ka meie teeme seda siiani! Soomes teatakse mis on kivid! Need toovad kaasa suuri lisakulutusi, kui koristusmasinad seisavad kivide põhjustatud purunemiste pärast. Ja siin ei saa arvestada ainult masina remondikuludega, tegemist on ka suure hulga töötundidega. Sõltuvalt sellest mis on purunenud võib saagikoristus hilineda nädal või rohkemgi. Kaotatud tööaeg vähendab tulusid!

Et kergendada võitlust kividega ja vähendada remondile kuluvat aega, konstrueeriti kivikoristaja Elho Scorpio. Efektiivne kivide korjamine, hea mulla sõelumine, suur töölaius ja vastupidavus olid Scorpio loomisel peamised eesmärgid. Masin on hüdrulilise ajamiga, mille patendeeritud süsteem jagab võimsust just sinna kus seda kõige rohkem vajatakse. Rootor ja piigid ei purune ka siis, kui nende pöörlemine on blokeeritud. Rootori reverseerimise võimalus aitab kiiresti vabastada masina blokeeringust ilma traktorist väljumata.

Vastupidavad tõstepiigid saavad liikuda igas suunas. Kõik sõela latid on vahetatavad ja iga teise saab eemaldada, et suurendada sõela avasid mis on muudetav vahemikus 40-110 mm. Sõelalatid on vetruvad ja iga teine on paigutatud kõrgemale, et vältida kivide kiilumist lattide vahele. Kivivaaluri piid on valmistatud Hardox terasest ja on kindlalt keevitatud rootori külge. Rootorilaagrid on ehitatud metalltoru sisse, mis tagab vastupidavuse ja hea kaitse. Vaalurit saab samuti reverseerida blokeeringust vabastamiseks. Vaaluri rootori ja tema raami vahe on jäetud piisavalt suur, et kivid sinna vahele ei kiiluks kinni.

Scorpiol on suure mahuga kivipunker, mille tühjendamise kõrgus on 2,7 meetrit, sedasi on tagatud võimalus laadida ka kõrgema portega treilereid. Punkri tagaseinast eraldub veel mulda kivide laadimisel haagisele. Punkri seinad ja põhi on valmistatud Hardox terasest. Scorpiol on vastupidav terasraam, teleskoopne veotiisel ülekoormuskaitsega, lai kivivaalur, suured tandemrattad ja kõik funktsioonid on hüdraulilise ajamiga. Ei mingeid rihm- ega kettülekandeid! Elho Scorpiol on automaatne töösügavuse hoidmine. Masin järgib aktiivselt maapinna ebatasasusi. Töösügavuse seadmine on kaheastmeline, mida saab vajadusel kabiinist muuta. Automaatse töösügavuse hoidmise korral ei ole juhil vaja seda jälgida, mis lihtsustab tööd ebatasastel põldudel ja halva nähtavuse korral. Kivikoristaja Elho Scorpio tööala ei ole ainult põldude puhastamine kividest, vaid ka teede, rohumaade ja muude platside puhastamine. Scorpio 550 sobib väga hästi teenuse firmade masinaparki.

ELHO Scorpio 550 eelised

TEHNILISED ANDMED
Kaal, kg 5800
Töölaius külgvaakuritega, mm 5500
Korjab kive suurusega, mm 25-400
Kivipunkri maht (kasulik), m3 1,5-2,0
Koguri tõstepiid, pcs 16
Tühjendamise kõrgus, m 2,7
Töökiirus, km/h 1-7
Võimsustarve, hp 100 +
Vajalik õlikogus, l/min 85
Rattad, tandem 500/60-22,5
Vaaluri rattad 26×12.00-12
Koguri reverseerimine Standardis
Vaaluri reverseerimine Standardis
Automaatne töösügavuse seadmine sõltuvalt koormusest Standardis

Galerii

Vaadake masina tutvustavat videot

Peakontor Jõgeval

Turu 7, 48303 Jõgeva

+372 776 8030
info@atammel.ee

Kõik kontaktid

Tartu esindus

Tiigi tee 2, Õssu küla, 61713 Tartumaa

+372 507 1670
einar@atammel.ee

Kõik kontaktid

Saaremaa esindus

Kuressaare, Pikk tn. 64F, Saaremaa vald, 93815 Saaremaa

+372 524 7539
andres.tammel@atammel.ee

Kõik kontaktid

Viljandi kauplus

Pärnu mnt. 24B, Viljandi

+372 434 9555
leho@leho.ee

www.leho.ee