MääratlemataMcCormick XTX 215 sai auhinna “Aasta Traktor 2006”

McCormick XTX 215 sai auhinna “Aasta Traktor 2006”

McCormick traktoritehase uusim mudel XTX võitis auhinna “Aasta Traktor 2006”. Valimistel osalesid põllumajandustehnika spetsialistid 17-st Euroopa riigist. Spetsialistid hindasid masinate disaini, konstruktsiooni, võimalusi ning muidugi praktilist töökogemust. Konkursil osalesid mudelid, milliste tootmist alustati 2005.a. McCormick XTX215 konkurentideks olid masinad firmadelt Claas, Deutz-Fahr ja Massey Ferguson.

“Ma ei oska kirjeldada, kui rõõmsad me oleme”, ütles McCormick’u müügidirektor Simeone Morra pärast tulemuste väljakuulutamist EIMA näitusel Itaalias Bolognas. “Mudelis XTX kajastuvad meie disainerite ja inseneride saavutused ning suured investeeringud tootearendusse. See tõestab, et meie noor ettevõte suudab konstrueerida ja valmistada maailmaklassi kuuluvaid traktoreid”.

Traktoril XTX on kasutatud mitut uudset lahendust, mis võimaldavad masina võimalusi maksimaalselt ära kasutada. Tähelepanuväärseim neist on unikaalne transmissioon, millel on kaheksa järjest lülitatavat powershift käiku neljas reas – rohkem kui ühelgi teisel sama klassi traktoril.

“XtraSpeed’i kaheksa koormuse all lülitatavat käiku neljas reas – seega on XTX-l kokku 32 edasi- ning 24 tagasikäiku,” ütles tehase esindaja Paul Wade. “Siiani oli konkurentidel kõige rohkem kuus powershift käiku, tavaliselt ainult kolm või neli. Seega just XTX kasutaja saab väga täpselt valida optimaalse kiiruse iga töö jaoks. Tulemuseks on suur efektiivsus ja kütuse kokkuhoid”.

Teine eelis, mis tõstab XTX traktori tootlikkust, on lisavõimsus jõuvõtu-võlliga töötamisel. Elektroonika analüüsib jõuvõtuvõlli koormust ning vajaduse korral annab elektrooniline sissepritse mootorile kütust juurde. “Põllumees, kes ostab 202 hobujõulise XTX 215 traktori, saab tegelikult jõuvõtuvõllil 228 hj”, kommenteeris Simeone Morra. “Lisavõimsus on ole-mas ka väiksematel mudelitel XTX185 ning XTX165”.

Kui XtraSpeed on varustatud täiendava elektroonilise juhtimissüsteemiga, saab juht maanteedel kasutada automaatset üles-alla käiguvahetust. “Süsteem isegi reageerib sellele, kuidas traktoriga sõidetakse”, ütles Paul Wade. “Kui vajutate gaasipedaali kohe põhja, toimub käikude ülesvahetus väikese viivitusega (kõrgematel pööretel), et madalamatel käikudel mootori võimsust maksimaalselt ära kasutada ning saavutada maksimaalne kiirendus. Aga kui vajutate pedaali aeglaselt, saab süsteem aru, et juht soovib sõita rahulikumalt ja ökonoomsemalt, ning käikude ülesvahetus toimub juba madalamatel pööretel.”

Need võimalused olekski näiteks sellele, kuidas kaasaegseid tehnoloogiaid on praktikas rakendatud. Ja need võimalused avaldasidki muljet Aasta Traktori valijatele.

 

Peakontor Jõgeval

Turu 7, 48303 Jõgeva

+372 776 8030
info@atammel.ee

Kõik kontaktid

Tartu esindus

Tiigi tee 2, Õssu küla, 61713 Tartumaa

+372 507 1670
einar@atammel.ee

Kõik kontaktid

Saaremaa esindus

Kuressaare, Pikk tn. 64F, Saaremaa vald, 93815 Saaremaa

+372 524 7539
andres.tammel@atammel.ee

Kõik kontaktid

Viljandi kauplus

Pärnu mnt. 24B, Viljandi

+372 434 9555
leho@leho.ee

www.leho.ee