A.Tammel AS | Leho Kaubandus | Bel-Est
Kui Kolletamispäeval (13. okt.) on mets kollane, siis tuleb talv lühike ja kevad varajane.

Meeleolukad Olustvere künnipäevad 2021

Osalesime ka sel aastal Olustvere künnipäevadel, mis on mullaharijate ja võistluskündjate jaoks iga-aastane tähtsündmus. Meie firmal täitub peagi 30. tegutsemisaasta ja firma asutaja Arvi Tammel on üks olulistest  professionaalse Eesti künnivõistluste algatajatest ja kauaaegsetest korraldajatest (29. märtsil 1990 sai alguse Eesti Künniseltsi tegevus, toona oli üheks asutajaks selleaegse Jõgeva ATK tehnikajuht Arvi Tammel).

Meie masinate väljapanek, mida sai nii uudistada kui ka ise katsetada, oli igati korralik, alustades kõige väiksematest Belarus traktoritest Belarus 152 ja Belarus 320, ulatudes suurte X7-seeria McCormick traktoriteni (X7.460 Premium ja X7.680 Premium) lisaks muidugi kõik sobilik nendele traktoritele haakesse: SMS Titan 830  põllurullid, Gregoire Besson Rover 60 ader koos Andpak pakkeriga ja Gregoire Besson Normandie T60 randaal.

Erilist tähelepanu pälvis EL suurima adratootja Gregoire Besson “nutikad adrad nutikale põllumehele”, millel on mitmeid olulisi eeliseid konkurentide ees. Huvi ja elavat arutelu pälvisid pöördpea, hüdroleevendi ning kaldvannased, mida ei paku ükski teine tootja (patendeeritud lahendus). Kaldvannaste kasutamisel rakendub veojõud otse läbi iga saha veopunkti, mistõttu adrale mõjuvad külgsuunalised jõud on minimaalsed, sellega väheneb hõõrdumine ja kaasneb kuluosade pikem iga ning ca 10% kütuse sääst.

Lisaks hinnatud Merlo teleskooplaadurid ja Giant rataslaadurid.

Tuleval aastal osaleme juba väärika juubeli täheall, A.Tammel 30!!!