MääratlemataOrkel Rullpressid

Orkel Rullpressid

Orkel GP1260

Toetudes paljude aastate kogemustele on Orkel valmistanud univer-saalse ruloonpressi GP1260 mis on varustatud töökindla koguri ja peenestusseadmega.

Oluliste tehniliste detailide arendamisega on Orkel ruloonpresside arengus astunud pika sammu edasi. Automaatselt määritavad puksid tagavad pressi suure töökindluse. Press on ehitatud kasutamiseks taludele ja teenuse pakkujatele, tõstes nende töö efektiivsust ja vähendades kulutusi.

Orkel pressi eelised:

Unikaalne lahendus kasutada pukse valtsidel on üks näide, kuidas tuntud ja lihtne tehnoloogia on parem ja ökonoomsem lahendus võrreldes tavapäraste laagritega. Hind, vastupidavus ja hooldus teevad pukside kasutamise tunduvalt odavamaks laagrite kasutami-sest. Puksid on äärmiselt vastupidavad vibratsiooni, surve ja purunemise vastu. Puksidele kehtib garantii 5 aastat või 50000 rulli.

Peenestusseadme noad on kõrge kvaliteediga materjalist, varustatud vedrukaitsega. Noad liiguvad automaatselt tagasi kui kivi või muu objekt satub peenestusseadmesse. Teoreetiline hekslipikkus on 52mm. Nugadel on kaks asendit ja nad on hüdrauliliselt väljalülitatavad. Koguri töölaius on 2,1 m. Koguri diameeter võimaldab suurt tootlikust nii silo kui heina ja põhu pressimisel. Koguri rootor on tugeva konstrukt-siooniga. Kõrgekvaliteediline teras Hardox 500 paksusega 10 mm tagab selle, et rootor ei paindu läbi. Vahekaugus nugade ja rootori vahel on alati ühesugune.

Orkel GP1260 on esimene press turul, kus automaatne määrimine on standardvarustuses kõikidel masinatel. Puksid vajavad pidevat määrimist. Orkel on varustanud oma pressid automaatse määrimis-süsteemiga, et tagada alati vajalik pukside määrimine hoidmaks ära mustuse sattumist pukside vahele. Määrdekulu selle süsteemi kasuta-misel on poole väiksem võrreldes käsitsi määrimisega. Pumba sisse- ja väljalülitamine toimub automaatselt vastavalt pressi töörežiimile. Kettide automaatne õlitamine toimub igakord kui kamber avatakse.

Tugevad valtsid tagavad pika kasutusea. Valtsid on nn. agressiivse profiiliga. See tagab ka libeda materjali (põhk, märg rohi) pöörlemise kambris ning palli tihendamise. Valtside profiil ning kvaliteetne ja vajaliku paksusega teras annavad vastupidavuse ja tugevuse. Tugev võll ja sisemised vaheseinad ning kvaliteetne keevitus tagavad valtside vastupidavuse suurtele koormustele.

Saab kasutada võrgurulle laiusega kuni 130 cm. See teeb võimalikuks kasutada võrku, mis katab ka palli servad võrguga, muutes lihtsamaks silopallide kiletamise. Lisa võrgurulli saab asetada kohe käigus oleva võrgurulli ette. Lihtsalt on võimalik varurull vahetada ja seada tööasendisse. Võrksidumise sisselülitamine on puldist seatav nii auto-maatsena kui ka käsitsi. Võrgu kulu on võimalik muuta vastavalt vajadusele võrgu noa hoova reguleerimisega.

Orkel GP 1260 on võimalik tellida erinevat mõõtu ratastega. Laiad rattad tagavad pressi stabiilsuse ja vähendavat survet maapinnale mis on oluline töötades märgadel ja künklikel põldudel. Standart rattad 500/60 x 22,5 tagavad stabiilsuse ja head sõiduomadused. Pressi ühendused traktoriga (hüdraulika voolikud ja elektrijuhtmed) on asetatud metalltorusse, et kaitsta neid võimalike vigastuste eest tööajal. Astmeliselt muudetava kõrgusega veotiisel võimaldab pressi ühendada erinevate traktori haakeseadmetega. Samuti on see oluline koguri õige tööasendi seadmisel.

Uus CAN-BUS tehnoloogial põhinev juhtpult tagab täieliku ülevaate pressi tööst. Seda on lihtne kabiini kinnitada. Operaator saab informatsiooni kogu pressi töö kohta: pall valmis, võrk seob, konservandipump töötab, tehtud pallide arv, töötatud tundide arv, jne. Lisaks saab mälusse panna 50 põllu või kliendi andmed.

Orkel GP1260 Agronic

Press GP1260 koos kiletajaga – ühe masinaga kaks operatsiooni.

Rull suunatakse vahepeal maha laskmata kohe kiletajasse, seega võib kasutada vähem võrku. Pressikambri avamine, rulli üleminek kiletajasse ja kiletamine toimub automaatselt. Masina all on piisavalt vaba ruumi, kuid rull lastakse maha madalalt.

Tänu kohesele kiletamisele on silo kvaliteet tunduvalt parem. Põhu pressimiseks tuleb kiletaja pöörete arv seada lihtsalt nulliks. Kui soovite, võite ka kiletaja hoopis pealt maha võtta.

Orkelil on isereguleeruvad kile eelvenitajad. Kile lõikenuga töötab usaldusväärselt, probleeme ei teki ka tuulise või vihmase

ilmaga.

Pressi võimsus on 25 kuni 30 rulli tunnis ning kiletaja võimsus 40 kuni 50 rulli tunnis. Kiletamine toimub kahe satelliidiga, võrreldes tavaliste kiletajatega kasutab see masin ca 15% vähem kilet.

Lisavarustusena on võimalik tellida kiletaja töö jälgimine kaamera abil, pidurid ning rulli püstikeeramise seade.

Peakontor Jõgeval

Turu 7, 48303 Jõgeva

+372 776 8030
info@atammel.ee

Kõik kontaktid

Tartu esindus

Tiigi tee 2, Õssu küla, 61713 Tartumaa

+372 507 1670
einar@atammel.ee

Kõik kontaktid

Saaremaa esindus

Kuressaare, Pikk tn. 64F, Saaremaa vald, 93815 Saaremaa

+372 524 7539
andres.tammel@atammel.ee

Kõik kontaktid

Viljandi kauplus

Pärnu mnt. 24B, Viljandi

+372 434 9555
leho@leho.ee

www.leho.ee