A.Tammel AS | Leho Kaubandus | Bel-Est
Külm ja selge detsember toob sajuse jaanuari.

Reisides Merlo teleskooplaaduriga

Itaaliast Soome: 4000 km täis entusiasmi ning kirge

Tugev vaimustus oma töö suhtes ning pädevus on alati olnud Merlo Group’i suurimad eelised, mis lisaks töötajate heale ettevalmistusele ja pühendumusele on kõigest mõned nende tugevused. Ei ole paremat viisi elamiseks ja töötamiseks, kui tehes seda, mida kõige rohkem armastad.

On teada tuntud tõde, et entusiasm nakatab ning läbi Merlo töötajate on see entusiasm edasi kandunud ka
teleskooplaaduritesse, milledest omakorda meie partneriteni, harufirmadeni ja importöörideni väljaspool
riigipiire, kes esindavad Merlo Group´i ülemaailmselt.

Leo Terqujeff (sõpradele Manne) on üks nendest inimestest, kes kõige paremini väljendab endas Merlo vaimsust.

Vastutavana müügijärgsete hoolduste eest ettevõttes Rotator (Merlo maaletooja Soomes ligi kakskümmend aastat), on Leo ekpert ja tunnustatud tehnik, kes armus oma töösse ning Merlo teleskooplaaduritesse. Suisa niivõrd, et lasi oma suurest armastusest graveeringu nahale teha. Nimelt on tema vasakul õlal graveering Merlo logost, sümbolina tööalasest suhtest, millest on saanud kutsumus.

Pensionieale lähenedes mõtles Manne´i pikalt, kuidas seda olulist verstaposti tähistada ja tuli välja üpris hullumeelse ideega: alustada teekonda Itaaliast Soome Merlo teleskooplaaduriga, mis talle nii hingelähedane on olnud. Ideest sai peagi suuremeelne projekt, mis sai kinnitust ja innukat poolehoidu esmalt töökaaslastelt Rotator´is ja seejärel ka tehase poolt.

Seega algasid ettevalmistused ning paika pandi reisiplaan. Algusega Cuneost 28. aprillil ja kohale jõudmisega Soome vähem kui kahe kuuga, teekonna pikkuseks 4000 km ning läbitavate riikide seas pooled Euroopa riigid: Itaalia, Sloveenia, Ungari, Slovakkia, Tšehhi, Saksamaa, Taani ja Rootsi.

Pikk teekond, täis ohtlikke ning etteaimamatuid katsumusi, alustades mägede ületusega Itaalia ja Sloveenia piiril kuni ülemere sõiduni Põhja-Euroopas. Olemuselt samas miski, mis ei valmista probleeme Merlo teleskooplaadurile, tuntud nii tehnoloogia, töövõimekuse, kuid enim ka oma töökindluse poolest. Mainitud iseloomujoon on tõenäoliselt kriitiliseima tähtsusega niivõrd pika teekonna jaoks, mis eales teleskooplaaduriga ette võetud.

Antud ettevõtmise jaoks valiti P25.6 teleskooplaadur, mis oma parameetritelt (1.80m lai ja 1.92m kõrge) on Merlo tootesarjas kõige kompaktsem. Valik võib tunduda esialgu kummaline, aga ei ole kindlasti üllatuseks neile, kes
teleskooplaadureid hästi tunnevad.

P25.6 on oma kategoorias suurima kabiiniga, mille mõõtmed ei jää alla suuremate masinate kabiinidele, pakkudes lisaks ka kõrget kasutajamugavust. Peale selle on antud mudel kategoorias ainuke, mille kiirus ulatub 36 km/h-s, tagades seeläbi ka kiirema maantee läbivuse.

Pikk reisikava, mis kindlasti on täis rikkalikke emotsioone nagu seda oli ka Leo Terqujeff´i karjäär Merlo masinaid hooldades. Teekond, millest on saanud omamoodi sümbol, mis kõige paremini kirjeldab ning võtab kokku selle töö ja kutsumuse vahelise suhte, mis on vaikselt lõpule jõudmas.

Mõlemat võib iseloomustada läbi usalduse ja kire Merlo masinate suhtes, mis tänu oma tehnoloogiatele ja töökindlusele on nii Leo elu kui ka seda teekonda välja teenitud pensionipõlve suunas huvitavamaks ja nauditavamaks muutnud.

Ela kaasa ja jälgi Leo “Manne” Terqujeff´i teekonda läbi Merlo veebilehekülje (www.merlo.com), samuti läbi Facebooki (https://www.facebook.com/merlomanne) ja Twitteri (https://twitter.com/ LeoTergujeff).