TootekataloogAgritechnica 2013

Agritechnica 2013

MERLO SAI TEHNILISTE UUENDUSTE EEST AGRITECHNICA 2013 NÄITUSE KULDMEDALI

Agritechnica Innovatsiooni Komisjoni sõltumatud eksperdid andsid selle aasta näituse kuldmedali innovatiivsuse eest teleskooplaadurile Merlo Telescopic Handler 40.7 Hybrid. Uudise kuulutas välja Saksamaa Põllumeeste Selts (Saksamaa
Põllumajanduskoda) (DLG).

Merlo Hybrid valiti välja 400 uuenduse hulgast kui kõige praktilisem lahendus, mille kasutamisel väheneb kütusekulu ja heitgaaside koormus ümbritsevale keskkonnale ning mis on ühtlasi kasutajasõbralik ja tööks ohutu. Lühidalt öeldes on tegu masinaga, mis kõige paremini esindab ja iseloomustab moodsa põllumajanduse arengut.

See kuldmedal Agritechnika näituselt on Merlo jaoks teine autasu peale 2001 aasta hõbemedalit, mis omistati Merlo Multifarmer 30.6 mudelile. Autasu tuli Merlole just õigel ajal, sest ettevõtte asutamisest 1964 aastal möödub õige pea 50 aastat.

Teleskooplaadur Merlo Hybrid

Merlo esitles oma näituseboksis kõige viimast teleskooplaaduri 40.7 mudelit, millele on paigaldatud innovatiivne ja patenteeritud paralleelne hübriidsüsteem. Merlo poolt ehitatud teleskooplaadurile on integreeritud diisliga töötav hüdro-elektriline hübriidsüsteem, mis tagab seadme mitmekülgse kasutuse nii sise- kui välitingimustes:

– Siseruumides: Kasvuhooned, veiste ulualused ning söötade käitlemine;
– Välitingimustes: Kõikvõimalikud rakendused, kus töötatakse täiselektilisel reþiimil või hüdriidreþiimil.

Eelised võiks kokku võtta järgmiselt:
• Garanteeritakse Merlo masinate tavakohane jõudlusstandard
• Alaneb kütusekulu
• Alaneb müratase
• Alaneb keskkonnasaaste heitgaasidega

Hübriidsüsteem on varustatud vähem kui 56 kW-se diiselmootoriga varasema 100 või enama kilovatise mootori asemel. Ühtlasi puudub vajadus installeerida eraldi karbamiidi doseerimissüsteemi (urea system), pealegi saab masinat kasutada sisetingimustes täiselektrilisel reþiimil väga hea keskmise autonoomsusega:

• 4 tundi Eco reþiimil
• 2 tundi täiselektriline reþiim

Hübriidsüsteem pakub moodullahendust, mida saab integreerida praeguste Merlo mudelite konstruktsiooniga ja edaspidi laiendada kõikidele tulevikumudelitele. Merlo masinate tavakohased jõudlusstandardid nagu kiirendus, tõmbejõud, maksimum kiirus, laadimisaeg ja maht on garanteeritud.

Keskmise töötsükli kütusekulu on võrreldes Merlo tavamasinatega vähemalt 30% madalam.

Müratase on hübriidsüsteemiga töötamisel oluliselt madalam, kuna diiselmootor töötab madalamatel pööretel. Veelgi enam, müratase täiselektrilisel reþiimil töötades on nullilähedane ja võrreldav tööprotsessi taustamüraga.

Keskkonnasaaste väheneb, kuna kasutatakse väiksemat mootorit, mis töötab tööetappide jaoks stabiilselt madalamate pööretega ning mille spetsiifilline kütusekulu on madal. Lisaks saab akusid laadida kas üldises vooluvõrgus või kohalikus, lõpptarbija juurde paigaldatud päikesepaneelide energiavõrgus, mis võimaldab kestvalt töötada täiselektrilisel reþiimil ilma heitgaaside emissioonita.

Korduvad katsed, mis on tehtud nii stendidel kui testradadel on tõestanud, et täiselektrilisel reþiimil töötamisel on tagatud nõutav veo- ja tõstesuutlikkus ja masinat on võimalik kasutada siseruumides tundidepikkuse autonoomsusega, sõltuvalt teostatavast tööprotsessist.

Arvestades kütusesäästuga, mille kindlustab Merlo hübriidsüsteem vastupidiselt traditsioonilistele mootoriversioonidele, on enam-investeeringu tasuvusaeg omaniku jaoks umbes kaks aastat (sõltub muidugi töötundide arvust ja teostatava töö iseloomust).

Peakontor Jõgeval

Turu 7, 48303 Jõgeva

+372 776 8030
info@atammel.ee

Kõik kontaktid

Tartu esindus

Tiigi tee 2, Õssu küla, 61713 Tartumaa

+372 507 1670
einar@atammel.ee

Kõik kontaktid

Saaremaa esindus

Kuressaare, Pikk tn. 64F, Saaremaa vald, 93815 Saaremaa

+372 524 7539
andres.tammel@atammel.ee

Kõik kontaktid

Viljandi esindus

Leho Kaubandus OÜ

Pärnu mnt. 24B, Viljandi

+372 434 9555
leho@leho.ee

www.leho.ee

Türi esindus

Türi Bel-Est OÜ

Tööstuse tn.18, Türi linn, Türi vald, 72213 Järvamaa

+372 385 7013
turibelest@gmail.com

www.belest.ee