MääratlemataTornum Kuivatid

Tornum Kuivatid

Rootsi kuivatitootja Tornum on turuliider Põhjamaades ja Baltikumis, pakkudes terviklahendusi teravilja käitlemisel nii põllumajanduses kui ka tööstuses. Pikaajaliste tootmiskogemustega firma kasutab kõige mood-samat projekteerimis- ja tootmistehnoloogiat, pakkudes suures valikus kõige moodsamaid lahendusi. Eestis ja Lätis on Tornum kuivateid müüdud üle kümne aasta.

Pakume :
– kahte tüüpi tsüklilise toimega (portsjon) kuivateid TE ja TS (7 – 100 m3)
– pidevatoimelisi kuivateid TK (tootlikkus 5 – 160 t/h).

Kõik need šahtkuivatid on moodultüüpi. Portsjonkuivatid on laiusega 2 ja 3 m (ka 4 m) ning pidevatoimelised laiusega 2, 3, 4, 6 ja 8 m.

Portsjonkuivati TE on lihtne ja odav kuivati, millel lisaks kuivatus-sektsioonidele asuvad sooja õhu kanalid (lateraalid) ka väljalaadimiskolus, suurendades aktiivset mahtu. TS kuivati on varustatud väljalaadimis-sektsiooniga, mis on käsitsi või automaatselt juhitav ja võimaldab kasutada vilja retsirkuleerimist, et tagada ühtlane kuivatamine.

Tornumil on uudse lahendusena topelt-portsjonkuivati (kaks šahti ja üks ahi), kus kuivati ahi töötab pidevalt, kuivatades vilja mõlemas šahtis. Õhujaotusseade koos jahutusventilaatoriga suunab sooja agensi ümber teisele kuivatile, kus vahepeal on toimunud jahutus-, tühjendus- ja täitmisprotsess, jahutusõhk aga suunatakse esimesse šahti. Selline portsjon-kuivati on suure tootlikkusega, võimaldab lihtsalt automatiseerida kuivatusprotsessi ja ei vaja pidevat järelvalvet, säästes nii aega kui ka kütet. Üks selline topeltkuivati juba töötab Eestis ja neid tuleb juurde.

Pidevatoimeline kuivati TK võib olla väga suure tootlikkusega, isegi kuni 160 tonni tunnis. Lätis töötab kuivati tootlikkusega 120t/h. Kuivatid võivad olla nii ülerõhu kui ka alarõhu kuivatid, olenevalt kuivati suurusest ja kütteseadme tüübist.

Kuivateid on võimalik varustada õhu retsirkulatsiooni-süsteemiga, kus jahutamisel tekkinud soe õhk suunatakse sooja õhu kanalisse ja segatakse ahjust tuleva kuuma õhuga säästes nii kütust 10 kuni 15 %. Pideva-toimelised kuivatid on võimalik varustada vajadusel tulekaitse alarm-süsteemiga.

Tornum pidevatoimelistel kuivatitel kasutatakse Rootsis toodetavat AMY niiskuse kontrollsüsteemi. Mahtuvuslikud niiskuse andurid paiknevad eelviimases kuivatussektsioonis, teravilja sees 0,5 m kaugusel šahti seinast, vastavalt 1 kuni 3 tükki, sõltuvalt kuivati laiusest. Seadme kontroll- ja juhtblokk on paigutatud automaatikakilpi. Seade juhib automaatselt kuivati väljalaadimismehhanismi tööd, vastavalt operaatori poolt ette antud teravilja niiskuse saavutamiseks. Seade on varustatud väljaprintimis-võimalusega. See töökindel ja täpne süsteem võimaldab kuivatil töötada ka pikemat aega järelvalveta. Niiskuse kontrollseade on Tornumi pideva-toimeliste kuivatite standardvarustuses.

Mahutite valik on lai. Lisaks ümarpunkritele (kuni 10000 m3) pakume nelikantpunkreid: eelsäilituseks-, säilituseks- ja väljalaadimiseks, mis on lahendatud samuti moodulsüsteemina. Uudsed ja huvipakkuvad on Tornumi LT ventileeritavad punkrid, mis on lamedapõhjalised, suure mahutavusega ning kus ventileerimiskanalid asuvad punkri põhjas. Punkri põhjast laetakse teravili välja õhuvoolu abil. Nelikantpunkreid saab paigutada väga ökonoomselt ja kompaktselt, eriti sobivad rekonstrueeritavatesse hoone-tesse.

Alumisel pildil toodud kuivati lahendus on väga kompaktne. Seal on paigu-tatud 100 m² betoonalusele 260 m3 mahuga ventileeritavad punkrid, 125 m3 mahuga väljalaadimispunker ning ka pidevatoimeline gaasiküttega kuivati TK3-16-4, mille tootlikkus on kuni 20 t/h.

Peakontor Jõgeval

Turu 7, 48303 Jõgeva

+372 776 8030
info@atammel.ee

Kõik kontaktid

Tartu esindus

Tiigi tee 2, Õssu küla, 61713 Tartumaa

+372 507 1670
einar@atammel.ee

Kõik kontaktid

Saaremaa esindus

Kuressaare, Pikk tn. 64F, Saaremaa vald, 93815 Saaremaa

+372 524 7539
andres.tammel@atammel.ee

Kõik kontaktid

Viljandi esindus

Leho Kaubandus OÜ

Pärnu mnt. 24B, Viljandi

+372 434 9555
leho@leho.ee

www.leho.ee

Türi esindus

Türi Bel-Est OÜ

Tööstuse tn.18, Türi linn, Türi vald, 72213 Järvamaa

+372 385 7013
turibelest@gmail.com

www.belest.ee