UudisedELHO pakub seadmeid nii maaharijatele kui ka loomakasvatajatele

ELHO pakub seadmeid nii maaharijatele kui ka loomakasvatajatele

A.Tammel AS on eestimaine põllumajandustehnikat tarniv firma, mis on nüüdseks juba 30 pikka aastat Eesti põllumeestele pakkunud väga laia valikut erinevaid seadmeid, nii maaharijatele kui ka loomakasvatajatele.

 

Kui loomakasvatajate seas on populaarsed eelkõige Elho vaalutid, niidukid ja ruloonipressid, siis maaharijate seas on asendamatuks abimeheks Elho Scorpio kivikoristid, hinnatud oma hüdrauliliselt käitatava jõuülekande poolest, mis võimaldab sujuvat tööd ja masina reverseerimist, kui kivi peaks kusagile vahele kinni kiiluma.

Küljele väljalaadimiselevaatoriga kivikoristi ELHO SCORPIO 550 SF

Varasemalt on ELHO valmistanud punkriga kivikoristeid, mille populaarsus on tugevalt Soomes, aga ka mujal maailmas kinnistunud. Nüüd on tootevalikusse lisandunud aga uut tüüpi ELHO SCORPIO kivikoristi mudel ELHO SCORPIO 550 SF ehk küljele väljalaadimiselevaatoriga versioon, mis tõstab oluliselt töö efektiivsust. Samuti on laiendatud niidukite ja purustite segmendi valikut.

„Paljudes eksportriikides nagu Austraalia ja Kanada, on väga suured ja kivised põllumassiivid. Ajakulu punkri tühjendamisele on väga tihedas töögraafikus üllatavalt suur. Uut tüüpi masinaga, saaks aga kivikoristus toimida ilma vahepausideta“, ütleb ELHO tegevjuht Michael Johansson.

ELHO toodangust ca 75% moodustab eksport,  millesse on kaasatud enam kui 40 riiki.

Uue mudeli töölaius on punkriga varustatud masinaga sama, 5.5 m. Sama on ka praktikute poolt kõrgelt hinnatud hüdrauliline jõuülekanne, eesmine kivivaalur ja rootor, küll aga on punkri asemel kaks konveierit, mis transpordivad korjatud kivid masina paremal küljel sõitvale sobilikule kallurhaagisele.

Kuigi uue mudeli vaalur ja rootor on samad, mis punkriga versioonil, lubab ELHO uuele mudelile oluliselt suuremat efektiivsust.

„Uue mudeli tootlikkus on vähemalt kahekordne võrreldes punkriga mudelit. Parem tulemus saavutatakse ennekõike tööprotsessi katkematu kulgemisega“, ütleb tootearendaja Johan Löfbacka.

Lisavarustusena on võimalik uus mudel varustada tagaosas paikneva võimsa puhuriga, mis eraldab mulda, taimejäänuseid ja muud prahti  kividest.

Uus masin on disainitud silmas pidades eelkõige suurte põllumassiividega eksportturgusid, aga oma kindla koha peaks see masin leidma ka kodumaal.

ELHO tooteuuendused pälvisid Helsingi Maatalous Konemessut 365 virtual agricultural machinery trade fair üritusel kuld- ja hõbemedali.

ELHO SCORPIO kivikoristi on nüüdseks juba kuus aastat turul olnud ja selle aja sees jõudnud praktiliselt kõikidele kontinentidele. „Meie kivikoristid on leidnud tee isegi Dominikaani Vabariiki, mis asub Kariibimere piirkonnas“, ütles ettevõtte tegevjuht Michael Johansson.

Lisaks juba olemasolevale 5.5 m töölaiusega mudelile on uue mudelina olemas ka ELHO SCORPIO 710, mis pakub veelgi suuremat hektaritootlikkust tänu laiemale, 7.1 m tööulatusele.

 

Uued ELHO TORNADO purustid 470 ja 210

ELHO üks edukamaid tooteartikleid on Tornado kett-purustid, tuntud oma efektiivsuse ja kestvuse poolest. Uue mudelina lisanduvad nüüd Tornado 470 ja 210, lisaks juba olemasolevatele (Tornado 560 ja 450). Ka uutel mudelitel on standardvarustuses eesmine,  hüdrauliliselt avatav kaitse, lisada saab masin hooratta, mis aitab ühtlustada niiduki tööd äkiliste koormuse muudatuste korral.

Tornado seeria purustitel on kinnitusraam tehtud tugevam ja niiduki kuluvad keredetailid on valmistatud Hardox terasest. Kinnitusraam on laiem, millega jääb esimesele jõuvõtuvõllile rohkem ruumi.

MIS ON MIS

Elho uued mudelid

ELHO SCORPIO 550 SF kivikoristi on külgmise väljalaadimiskonveieriga, tagades oma klassi parima efektiivsuse. Masina esiosa sarnaneb punkriga mudelile, kuid tagaosas on kaks konveierit, millega laaditakse korjatud kivid kallurhaagisele. Masinat saab varustada tagaosas oleva võimsa puhuriga, tagamaks paremat mulla ja muu prahi eraldamist.

ELHO SCORPIO 710 on uus mudel lisaks juba olemasolevale 5,5 m töölaiusega mudelile, pakkudes veelgi suuremat hektaritootlikkust tänu laiemale, 7,1 m tööulatusele.

TORNADO 470 ja 210 – standardvarustuses eesmine,  hüdrauliliselt avatav kaitse, kuid lisada saab masina hooratta, mis aitab ühtlustada niiduki tööd äkiliste koormusemuudatuste korral. Purustite kinnitusraam tehtud tugevam ja niiduki kuluvad keredetailid on valmistatud Hardox terasest. Kinnitusraam on laiem, millega jääb esimesele jõuvõtuvõllile rohkem ruumi.

Peakontor Jõgeval

Turu 7, 48303 Jõgeva

+372 776 8030
info@atammel.ee

Kõik kontaktid

Tartu esindus

Tiigi tee 2, Õssu küla, 61713 Tartumaa

+372 507 1670
einar@atammel.ee

Kõik kontaktid

Saaremaa esindus

Kuressaare, Pikk tn. 64F, Saaremaa vald, 93815 Saaremaa

+372 524 7539
andres.tammel@atammel.ee

Kõik kontaktid

Viljandi kauplus

Pärnu mnt. 24B, Viljandi

+372 434 9555
leho@leho.ee

www.leho.ee