UudisedTehnikamüüja A.Tammel AS kujundab juba 25 aastat Eesti põllumeeste masinaparki

Tehnikamüüja A.Tammel AS kujundab juba 25 aastat Eesti põllumeeste masinaparki

Ametlikult tänavu 25. tegevusaastat tähistava A.Tammel ASi äriidee sai alguse 1989. aastal toimunud künni maailmameistrivõistlustelt Norras, kus esmakordselt osalesid Eesti kündjad koos eestvedaja ja treeneri Arvi Tammeliga. Võistluste käigus loodi sidemed kuulsate norra atrade tootja Kverneland esindajatega ning alguse sai aastakümneid kestnud koostöö.

Mõni aasta hiljem külastasid tehase esindajad Eestit ja vormistati esimesed tellimused. Kõnekas on fakt, et kõige esimene tellimus kirjutati toona Tallinna Lennujaama restoranis lendu oodates piltlikult öeldes salvrätiku peale. Sellest sai alguse partneritevaheline usaldus, mis on A.Tammeli märksõnaks olnud juba enam kui veerandsada aastat.

1992. aasta septembris registreeris Arvi Tammel firma, mis hakkas importima ja müüma Eesti turul tuntud Norra firma Kverneland atru, külvikuid, niidukeid ja teisi masinaid. Tänasel päeval imporditakse, müüakse ja hooldatakse enam kui 25 Euroopa suurema tootja põllumajandusmasinaid Eestis, aga juba seitse aastat ka Lätis ja Leedus. Kusjuures ettevõte valikus on ka spetsiifilisemat tehnikat, nagu masinad küüslaugu kasvatamiseks või juurviljade koristamiseks ja muud.

A.Tammel ASi areng on olnud nende aastate jooksul märkimisväärne. 2000. aastal asutati ettevõtte esindus Saaremaal, kolm aastat hiljem valmis uus müügikeskus Jõgeval. 2005. aastal osteti Leho Kaubandus OÜ Viljandis, kaks aastat tagasi Tü- ri Bel-Est OÜ ning valikusse tulid taas Belarus traktorid, mida sellest aastast müüakse ametlikult ka Soomes. 2015. aastal valmis Jõgeval uus laohoone, laiendamist ootab Türi Bel-Esti müügihall.

A.Tammel ASi juhatuse liige Indrek Tammel nendib, et masinate ja varuosade müügi kõrval on väga tähtis ka seadmete hoolduse ja remondi tagamine. „Oleme perefirma, kus kõik otsused tehakse siinsamas ja kiiresti. Meie tugevuseks on usaldusväärsus nii meie tarnijate kui ka klientide juures. Oleme põllumajandusturul üks pikema ajalooga masinate müüjaid, kes on orienteerunud pigem kvaliteetsele tehnikale kui odavale hinnale.“ Täna töötab A.Tammel ASi grupis kokku 28 inimest – kaks Saaremaal, viis Türil, viis Viljandis ja 16 Jõgeval. Traditsiooniliselt peetakse koos jõulupidu ja suvepäevi, samuti tähistatakse sünnipäevi. Müügi- ja hooldusmeestel võimaldatakse käia tehaste koolitustel end täiendamas ja uue tehnikaga tutvumas ning sageli korraldame ka tootjate koolitusi ettevõttes Jõgeval.

„Kogu meie äri, investeeringud, tootevalik ja laienemine sõltub otseselt sellest, kuidas läheb põllumajandustootjatel. Elame koos tootjatega üle raskemaid ja paremaid aegu ning loodame, et tulevikus läheb meil kõigil paremini!“ ütleb Indrek Tammel, tänades kõiki kliente ja koostööpartnereid usalduse ning põnevate aastakümnete eest.

Peakontor Jõgeval

Turu 7, 48303 Jõgeva

+372 776 8030
info@atammel.ee

Kõik kontaktid

Tartu esindus

Tiigi tee 2, Õssu küla, 61713 Tartumaa

+372 507 1670
einar@atammel.ee

Kõik kontaktid

Saaremaa esindus

Kuressaare, Pikk tn. 64F, Saaremaa vald, 93815 Saaremaa

+372 524 7539
andres.tammel@atammel.ee

Kõik kontaktid

Viljandi kauplus

Pärnu mnt. 24B, Viljandi

+372 434 9555
leho@leho.ee

www.leho.ee